Ch. Paolini - Eragon, Eldest, Brisingr

16. března 2011 v 16:12 | Jenny |  Z VLASTNÍ VŮLE


Stručný děj: Chlapec jménem Eragon najde modrý kámen a snaží se ho prodat, aby získal peníze na obživu. Nikdo ho však nechce koupit. Pozdě v noci slyší divné zvuky a zjistí, že se z kamene vyklubalo vejce a že z vejce se vyklubala malá dračice, které dá jméno Safira. Stanou se nerozlučnou dvojicí a hlavními aktéry při snaze svrhnout zlého krále Galbatorixe. Podaří se jim to?
Můj názor: No, jestli se jim to podaří, to nevím, marně čekám na poslední 4.pokačování, které by mělo přinést velké rozuzlení. Musím ale říct, že knihy mě chytli už od začátku. Je to promyšlené, tajuplné, dobrodružné a sympaťákovi Eragonovi nelze odolat, to samé se dá říct o jeho trošku "praštěné", jinak však moudré dračici Safiře. Prostě si mě získali :-)

Odbočení: Pokud jste viděli film a nezaujal vás, nenechte se od knih odradit. Já jsem byla po shlédnutí filmu naprosto zklamaná. Víc to podle mě pokazit nemohli. Hodně věcí je tma úplně jinak, nesmyslně a všeobecně mi přijde, jako by ti scénaristi knihu ani nečetli. Trošku to vyvažuje fešák v hlavní roli, ale to je tak vše :D Například : viděli jste už někdy elfa s kulatýma ušima? :D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama