Z VLASTNÍ VŮLE

I. Abedi - Isola

24. dubna 2011 v 14:05 | Jenny
Ofic. anotace : Představte si, že je vás dvanáct a dostanete obrovskou příležitost - stát se herci ve filmu natáčeném na opuštěném ostrově. Ovšem nejen pro sedmnáctiletou Veru, která má vlastní důvody k pobytu na ostrově, se tato, na první pohled příjemná idyla, změní v nedobrovolné vězení. Jaké tajemství se tu skrývá? Kdo je krásný Moon, tichý Pearl, stále provokující Joker, kdo jsou ve skutečnosti? Všichni jsou vtahováni do děje, o němž nevědí, jestli je skutečný nebo smyšlený. Výstřední režisér je donutí hrát hru, na niž nikdo z nich nebyl připraven. Hru, na jejímž konci čeká smrt.
Můj názor : Noo, na to, že je to mě naprosto neznámá autorka to bylo vážně dobré:-) Ze začátku se to trošku vleklo, znáte to, rozjezdy u knih. Ale postupně, když jsem se seznamovala se členy party, vtahovalo mě to víc a víc. Konec už jsem hltala navzdory mým těžce padajícím víčkům. Bylo to takové teenagerské psycho :-)
Spoileroidní obsah: Kniha je neznámá a asi se jen tak na internetu nevyskytne, tak sem dám i obsah. Celé to začíná tím, že skupinka mladých lidí jede na ostrov s účelem natočit tam film.Vše probíhá tak "big brotherově". Mají tam spolu žít a sledují je kamery.Hlavní hrdinka je Vera, o které se v průbehu dozvídáte něco o její minulosti, o jejím životě v chudinské brazilské čtvrti atd. Vše se trochu zkomplikuje, když si všichni mají zahrát "hru", kde bude jedenáct obětí a jeden vrah. Losuje se. Vrah postupně odvádí oběti do úkrytu a nikdo neví, kdo vrahem je. Ne, nezabíjí své oběti, jen je tím pošle domů. Atmosféra houstne a když jeden z členů ostrova zemře a druhá členka je nezvěstná, vše se ještě horší vyjasněním, že tajemný Solo, který Veru neskutečně přitahuje, má zvrácené dvojče, zahrávající si se všemi okolo.

J.Austen - Anna Elliotová

18. dubna 2011 v 18:40 | Jenny
Ofic. anotace: Vzdělaná, citlivá a oduševnělá Anna byla zasnoubená s námořním kapitánem Frederickem Wentworthem. Její rodina však tento vztah označila za společensky nepřijatelný a Anna se musela své lásky vzdát. Po letech se s bývalým snoubencem znovu setkává a zjistí, že čas její city k němu nijak nezměnil. Její vyvolený ovšem dal přednost jiné dívce. Zklamané Anně nezbývá než se s tím smířit. Odjíždí do Bathu, kam přesídlil její otec, aby ve víru společenských událostí na vše snáze zapomněla.Osud však neřekl své poslední slovo... Bude mít Anna dost síly, aby se vzepřela společenským konvencím a přáním své rodiny i přátel?
Můj názor: Další nádherná knížka od Jane Austenové. Už moje třetí od ní a jsem rozhodnutá, že přečtu ještě ty zbylé tři. Skromná a citlivá Anna si mě hned získala a kniha mě vtáhla do děje prakticky od první stránky. Ze začátku jsem moc neměla v oblibě kapitána Wenwortha, protože jsem si myslela, že už ji nemá rád, ale pak.. Překvapil mě. Ten konec je vyloženě nádherný. Jsem ráda že to dopadlo, jak to dopadlo, a že si nekonec nevzala bratrance Elliota, který mi byl strašně nesympatický.
Film: Musela jsem se samozřejmě podívat i na film, to dělám často, abych mohla porovnávat. Film se jmenuje Vyznání Anny Elliotové a je to opravdu věrné zpracování knihy. Moc se mi nelíbila hlavní představitelka, ale nakonec mi tak nějak přestala vadit. Kapitán byl hrozný sympaťák :-) A ten konec byl vážně krásný, bylo vidět, že jsou to úžasní herci. Doporučuju :D

Škola noci - Pokoušená

7. dubna 2011 v 17:17 | Jenny

Oficiální anotace: Zoey Redbirdové a jejím přátelům se podařilo vyhnat z Tulsy nesmrtelného anděla Kalonu i zlou velekněžku Neferet a mohou se tak vrátit do Školy noci, po které se jim všem už stýská. Kalonovo záhadné kouzlo však stále působí a Zoey musí jeho svádění odolávat pokaždé, když vstoupí do říše snů. Navíc se jí zdá, že v Kalonovi se přece jen skrývá přinejmenším troška dobra. Není však sama, kdo musí dělat těžká rozhodnutí a vybrat si, jestli poslechne instinkt, nebo hlas rozumu. Její nejlepší kamarádka Stevie Rae, první dospělá červená upírka na světě, totiž skrývá temné tajemství, které ji může stát život - anebo jí ho naopak zachránit.

Můj názor : Noo, začíná se to rozjíždět :-) Doufám, že to bude pokračovat stále ve stejné kvalitě, jen co mě mrzí je, že uběhne celá knížka, ale děj se posune tak o týden. Vím, že celá série knih někdy skončí, ale bojím se, aby se tam odehrál aspoň nějaký čas, chci totiž vědět, jak to se Zoey bude vypadat do budoucna. Ale knížka se mi fakt líbila, Afroditu mám čím dál radši a mít svého Daria - jsem spokojený člověk. Vážně se těším na další díl, protože (SPOILER) když Zoey umřela, celkem mi to vzalo dech. Teď jsem vnutila kámošce jedničku - Označená a baví ji to (a to moc nečte), takže je skvělé, že to má úspěch. Jen tak dál :D

HP : Filmová kouzla

20. března 2011 v 14:06 | Jenny
Jako správný fanda jsme ji dostala pod stromeček :D

M. Cabot - V kůži supermodelky

17. března 2011 v 17:26 | Jenny
Odpočila jsem trošku od svých plánů a dneska rychle přelouskala další dobrou knížku :-)

Autorky Castovy - Škola noci

16. března 2011 v 19:12 | Jenny
Myslela jsem, že po Potterovi, Eragonovi a Stmívání mě už tak moc nic nechytne. Omyl! Škola noci je naprostý unikát.

J.Hildenbrandt - Freya

16. března 2011 v 19:05 | Jenny

S. Meyer - Sága Stmívání

16. března 2011 v 16:34 | Jenny
Sága, jejíž jméno už se hvězd dotýká :-)

J.K.Rowling - Harry Potter

16. března 2011 v 16:23 | Jenny
Kdo nečetl příběhy o mladém čarodějovi?

Ch. Paolini - Eragon, Eldest, Brisingr

16. března 2011 v 16:12 | Jenny
 
 

Reklama